Chinese (Simplified)Chinese (Traditional)EnglishHindiSpanish
Years Trustee
2019 - Present Taletha Coles
2007 - 2018 Julie Roush
1995 - 2006 Jerry R. Smelser - Trustee Office: 718 Wabash Ave (the old Wabash Fire Station #4)
1991 -1994 Gene Metzger - 1903 Breechwood Drive, Lafayette, IN 47905
1971-1990 W. Keith Schilling - Residence 1917 N.16th St.
1963 - 1970 John C. McCord - Trustee Office: Room 40, Court House, tel Sherwood 2-7476
1960 - 1962 Sybilla R. Brassie
1957-1959 George W. Brassie - Residence: 711 S. 22nd St.
1955 - 1956 Jacob M. Brenner
1950 - 1954 Norval L. Martin - Residence: McCarty Lane
1948 - 1950 John C. Munger - Residence: 2805 Union St.
1939 - 1947 George D. Burkle - Trustee Office: Room 2, Court House, Res. 1614 Hart St.
1935-1937 John C. Munger - Trustee Office: Room 2, Court House, Res. 2805 Union St.
1931 - 1932 William W. Teal - Trustee Office: Room 2 Court House; Furn. 16 N. 3rd St. Residence - 725 S. 4th St.
1927 -1930 George B. King - Trustee Office, Room 2 Court House, Residence 1107 N. 13th St.
1924 - ? Arnold Herbert - Residence: 406 N. 13th St.
1922 - 1923 Unknown
1920 - 1921 W. H. Eberhardt (Henry) - Trustee Office, Room 2, Court House, tel Lafayette 224, prop. Twentieth Century Shoe Shop; Residence: 920 S. 21st St.
1915 - 1918 Michael E. Mackey - Trustee Office, Room 2, Court House; Residence: 1409 Center St.
1909 - 1914 John W. Whalen - Trustee Office, Room 2 Court House, Res. 1708 Main St.
1905 - 1908 Charles Krutz
1901 - 1904 Eldon S. Lane - Trustee Office Room 2, Court House; Residence 80 Lahr House Annex (also 816 Cincinnati St.)
1896 - 1900 Baltzer K. Kramer - Trustee Office 47 S. 4th St.
1891 - 1895 Job S. Sims - Trustee Office: 18 N. 4th St., Residence 146 N. 8th St.
1889 - 1890 James W. Conine - Trustee, Collector Northern Lake Ice Co. 51 Ferry St., 2nd Floor; Residence 168 N. 8th St.
1886 - 1888 William Fraser - Trustee & Prop. "Aetena House" 38 E. 5th St.
1882 - 1884 John C. Tyler – Trustee office 115 Columbia; Residence 109 S. 6th St.
1881 Michael Tigue – Trustee office 16 Columbia; Residence 14 First St.
1874 - 1880 M. H. Gallagher – Trustee office 26 Columbia St.; Residence 59 Alabama
1873 Abram Koontz
1871 - 1872 Henry Zimmerman – Trustee office 171 Main: Residence 115 S. 6th St.
1869 R. H. Godman
1868 J. R. Robinson
1867 H. Leaming
1865 - 1866 Diedrich Herbert
1863 - 1864 James Murdock - George Ten Eyck / John S. Allen – Justices: Charles C. Stewart / Anthony Solon / John Weinhardt – Constables: William Short / Thomas E. Stretch – Keeper of the Poor Farm
1862 Michael Shealy
1861 John B. Ruger
1860 Benjamin Brackney
1859 Christian Cassell
1826 Unknown